18 marca br. młodzież w wieku 13-15 lat z dwóch lwowskich szkół wzięła udział w zorganizowanej przez Fundację Dziedzictwo Kresowe oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie internetowej lekcji edukacyjnej pn. „Być jak Kazimierz Górski”. Nadawana z Centrum Olimpijskiego w Warszawie lekcja jest elementem szerszego, unikatowego programu edukacyjnego, który został opracowany przez obie instytucje dla młodzieży polskojęzycznej za granicą.
W lekcji prowadzonej przez Magdalenę Walczyk-Brzezińską uczestniczyła młodzież z lwowskich Ogólnokształcących Szkół Średnich z polskim językiem nauczania nr 24 im. Marii Konopnickiej oraz nr 10, której patronką jest św. Maria Magdalena. Był to jeden z elementów towarzyszących, otwartej w setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiej, w dniu 2 marca
br. w Muzeum Sportu i Turystyki, wystawy „Łączy nas Kazimierz Górski”.
Fundacja od prawie 10 lat realizuje program wspierania nauczania języka polskiego za granicą. Wyposażamy w czterech szkołach- dwie we Lwowie oraz jedną w Mościskach, a także w Strzelczyskach- cztery początkowe klasy w komplety podręczników na każdy rok w języku polskim, a także podręczniki do lekcji literatury i historii polskiej. Rozszerzyliśmy naszą ofertę edukacyjną o elementy historii polskiego sportu i zrealizować ten unikatowy program edukacyjny z najlepszym w Polsce ośrodkiem edukacji sportowej- jakim jest Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
Wspólna inicjatywna Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Fundacji Dziedzictwo Kresowe została bardzo doceniona przez dyrekcję obu lwowskich szkół oraz kierownictwo lwowskiej Pogoni. Wyjątkowość wydarzenia potwierdziło także duże zainteresowanie medialne. Materiał o programie edukacyjnym został opublikowany przez Polską Agencję Prasową i szereg portali o tematyce sportowej, a także ukazany na antenie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.